Jirí Kristián Lobkowicz eBook

Excelsiorportofino.it Jirí Kristián Lobkowicz Image
POPIS

Seriál závodů mistrovství světa vozů formule 1 poutá ročně pozornost miliónů fanoušků automobilového sportu. Jejich neméně oblíbeným předchůdcem byly ve dvacátých a třicátých letech 20. století mezinárodní závody kategorie Grand Prix, které se jezdily na několika věhlasných tratích v Evropě. Mezi nimi figurovala i závodní dráha AVUS v Berlíně, trať, která se ve své době stala synonymem závodního motoristického, především automobilového sportu. Dne 22. května roku 1932 hostila i mladého závodníka Jiřího Kristiána Lobkowicze, příslušníka prastarého českého šlechtického rodu. Stala se mu osudnou a smrtí na závodišti skončila jedna slibně se vyvíjející závodnická kariéra.Kniha, kterou držíte v ruce, se snaží přiblížit nejen životní osudy této závodní „celebrity“, ale i podněty, které vedly mladého muže z aristokratického prostředí k účasti v tak krajně nebezpečné sportovní disciplíně. Přiblíženy jsou i životní příběhy jeho blízkých rodinných příslušníků či závodnických souputníků z aristokratických rodin, jejichž osudy byly v lecčems podobné. Odkrývají se nám tak dosud neznámé kapitoly volnočasového života šlechty, osobité sociokulturní skupiny, která sice ztratila v posledních desetiletích 19. století a zejména v prvních desetiletích 20. století mnoho ze své výlučnosti, zůstával jí však i v době první republiky jakýsi nimbus výjimečnosti, který se plně zračí i v pohledu širší veřejnosti na osobu Jiřího Kristiána Lobkowicze.

INFORMACE

NÁZEV SOUBORU Jirí Kristián Lobkowicz.pdf
DATUM PUBLIKOVÁNÍ 2015
AUTOR Miloš Hořejš

Trávit čas knihou Jirí Kristián Lobkowicz! Na našem webu excelsiorportofino.it najdete knihu Jirí Kristián Lobkowicz a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Kniha: Jiří Kristián Lobkowicz - Miloš Hořejš | Knihy.ABZ.cz

Los 562: Ex-Achille Varzi, Prince Georg Lobkowicz, Zdenek Pohl, Peter Hampton. www.bonhams.com, abgerufen am 12. Januar 2016 (englisch). Bugatti Meeting in memory of Jiří Kristián Lobkowicz. ceautoclassic.eu, 23. Mai 2014, abgerufen am 12. Januar 2016 (englisch). Jindřich Lasík: Kdo byl Jiří Kristián Lobkowicz.

Jiří Kristián Lobkowicz - iDNES.cz

Seriál závodů mistrovství světa vozů formule 1 poutá ročně pozornost miliónů fanoušků automobilového sportu. Jejich neméně oblíbeným předchůdcem byly ve dvacátých a třicátých letech 20. století mezinárodní závody kategorie Grand Prix, které se jezdily na několika věhlasných tratích v Evropě. Mezi nimi figurovala i závodní dráha AVUS v Berlíně, trať ...